חוג ספורט טיפולי בכרכור

חוגי ספורט טיפולי, מפגשים אלו מיועדים לילדים עם קשיים כלשהם שנדרשת עבורם קבוצה קטנה, גישה טיפולית יותר, עבודה רגשית תוך שיפור מיומנויות ספורט לשם השגת ביטחון עצמי, בריאות טובה ועצמאות. 

כמות משתתפים בחוגים אלו היא עד 4 ילדים.

דוגמאות לילדים שיכולים להיכנס לקבוצות הטיפוליות:

- בעיות השמנה

- מסורבלות

- חוסר ביטחון עצמי 

- בעיות התנהגות

- מחלות כרוניות

- קשיים לימודיים או חברתיים

*כרגע אינני מכניס לקבוצות ילדים עם תסמונת דאון, פיגור או אוטיזם, אשמח להפנות לאחד ממרכזי הספורט הטיפולי השונים בכרכור אשר כן מקבלים ילדים אלו.

בחוג זה אני משתמש בכלי הספורט על מנת להשיג מטרה נוספת, הדגש פה הוא פחות על להכניס את הילד לכושר, או ללמד אותו מיומנות זו או אחרת אלא לנסוך בו ביטחון, משמעת עצמית, ותחושה של כיף בתוך מסגרת של חוג.

הכלים בהם אני משתמש בחוג מאוד מגוונים, יש עבודה בתחנות הכוללת שלל תחנות כגון, טיפוס על סולם בצורות שונות, התנדנדות על חבל כמו טרזן, קפיצה על טרמפולינה או חבל, כלי ספורט שונים כמו מקלות, כדורים, מטפחות ועוד. הכלים שאני משתמש בהם הם ייחודיים, הרבה מהם מגולפים בעץ בעבודת יד והילדים מאוד אוהבים לשחק בהם. חלק מהשיעור בנוי בצורה של פעילות משותפת לכל הילדים (חימום לרוב ועוד משחק נוסף), בנוסף יש הרבה עבודה בזוגות על מנת לשפר תפקודים חברתיים. לרוב בסוף מפגש נעבוד על מיומנות כמו קפיצה בחבל או צורות שונות של משחקי חבל.

עלויות:

*חשוב לציין שאלו קבוצות קטנות של עד 4 ילדים.

עלות בסיסית למפגש היא 70שח.

הנוהל הקבוע בחוגים הוא שעד סוף סוכות הילדים בתקופת החלטה ולכן משלמים רק בסוף כל חודש על מספר המפגשים שהיו נוכחים בהם, לאחר מכן התשלום הוא ל-3 חודשים קדימה כשבמידה והיא פורש באמצע ההורים מחויבים לשלם על עד סוף התקופה.

דרישת התחייבות זו חשובה מאוד עבור ילדים שנוטים לפרוש ממסגרות בעקבות כל קושי קטן, הם יודעים שהתחייבו ורק במידה וממש ממש לא מסתדרים יפרשו.

חוג ספורט טיפולי כרכור

ביסים