גישה טיפולית ואני מאמין​

הגישה שלי לילדים השתנתה מאוד בעקבות קורסים שלמדתי כמו יוגה תרפיה ובמיוחד קורס ספורט טיפולי, אני מסתכל על עבודה עם ספורט ככלי להשגת מטרה יותר חשובה מכושר, בריאות ולימוד מוטורי של מיומנויות חדשות.

אני מסתכל על כל ילד באותה גישה מצמיחה שמטרתה העיקרית היא לבנות בו בסיס חזק של ביטחון, של הסתכלות על אתגרים בצורה חיובית וכניסה למעגל ההצלחה.

במהלך המפגשים עם הילדים אני נותן פידבקים להתנהגות טובה וחברית ולילד שלא מפחד להתנסות, פחות התלהבות מהצלחות על מנת להדגיש שמותר גם לא להצליח כל עוד ממשיכים לנסות.

ילד שמביע כעס, עצב או תסכול בזמן החוג אני נותן לו מקום, יש מקום לכל הרגשות גם החיוביים וגם השליליים.

אני מאמין מאוד בלתת לילד חופש בחירה, למשל תרגיל מסוים שנתון לפרשנות (למשל מסלול) אני נותן לילדים להמציא כמה דרכי מעבר והם בוחרים את הדרך שלהם, גם בעבודה עם כלי מסוים אני מעודד אותם להמציא עוד תרגיל, לאורך השנים למדתי המון תרגילים מהילדים. 

כמה מילים על מעגל הכישלון וההצלחה:

מעגל הכישלון: כל ילד חווה קשיים, חווה אכזבות וכישלונות, אנחנו כמבוגרים יכולים לגרום לו להרגיש שזה בסדר לא להצליח, להיכשל ושהכי חשוב שננסה שוב, אנחנו יכולים גם להראות לו כמה אנחנו מאוכזבים ממנו או לצחוק עליו, ילד שחווה כישלון ולא מקבל עידוד נכון ממבוגר יעדיף להימנע בעתיד מבכלל לנסות, ילד שלא מנסה לא לומד ולאט לאט מכניס עצמו למעגל הכישלון, הילד גם בטוח שהוא לא טוב במשימות כאלה ומכניס לעצמו לראש שהוא גרוע.

מעגל ההצלחה: ילד שחווה כישלונות והצלחות ומצד המבוגר האחראי יש תמיכה ועידוד על כל ניסיון, משוב חיובי מכוון לניסיון ולא להצלחה (לא להדגיש הצלחות במתן פידבקים), ילד כזה נבנה לו הביטחון לנסות והוא גם ילמד יותר דברים, ככל שילמד יותר הילד יבין שהוא כן טוב בזה ויעז לנסות עוד דברים בידיעה שבהתחלה הוא לא יצליח אבל אם יתמיד בסוף יצליח.  

 

ביסים