שיעורי יוגה פרטיים בכרכור

 

במסגרת הפעילויות בקליניקה של גיל אינלנדר ניתן ללמוד במסגרת פרטית או זוגית כמה תחומים של תנועה:

 

לימוד יוגה – שיעורי יוגה פרטיים מתמקדים בתחומים החלשים של הלומד במטרה לשפר את מצבו הכללי, השיעור משלבים מדיטציה, תרגילי נשימה (פראניימה) ואסאנה (תנוחות יוגה)

 

שיטת הלימוד נקראת ויג'ננה יוגה והיא פותחה על ידי אורית סן-גופטה אשר מלמד במסגרת קורס מורים מעמיק במשך זמן מינימאלי של שלוש שנים (הכשרה ארוכה ומקצועית מאוד)

 

קישור לדף אודות ספר היוגה שכתבתי 'ספר הואריאציות'

 

 תעודת מורה בכיר ליוגה

 

ויג'ננה יוגה מלמד את המתרגל לנוע לפי העקרונות הבאים:

 

א. הרפיית הגוף

היכולת להיות בתנוחה מאתגרת ללא מאמץ יתר היא יכולת נרכשת, חיפוש מתמיד, לגוף יש נטייה טבעית לאגור מתח לא מודע, רק על ידי הבאת המודעות למתחים מיותרים אנו מסוגלים להרפות, בישיבה למשל, הגב ארוך מלא ונינוח, הכתפיים רפויות והעורף ארוך, כך נוכל לשבת פרקי זמן ארוכים ללא מאמץ וכך נרגיש בכל תנוחה. היכולת לתרגל בצורה נינוחה מחלחלת להתנהלות היום-יום שלנו וגם מאפשרת לסיים אימון פיזי ארוך ללא תחושת תשישות אלא להיפך.

 

ב. השקטת התודעה

לא רק יוגה, כל אימון נותן לנו אפשרות למצוא זמן שקט,  זמן שלי עם עצמי, לכן הכרחי להצלחת האימון

שתהיה התכוונות לשקט פנימי. ראשית כל מומלץ להתאמן בזמן שקט של היום )למשל מוקדם בבוקר( בזמן האימון התודעה מכוונת פנימה, לדיוק בתנוחות ולעקרונות העיקריים, רק כך האימון יהיה באמת מרגיע ומדויק.

"היום יש לי יום עמוס מאוד, אתרגל עוד שעה בבוקר" )מהטמה גנדי(

ג. כוונה

בזמן האימון אנחנו מכוונים למטרות מסוימות, תנוחה, ישיבה או נשימה. חשוב להתכוונן לכך על מנת לבצע בהצלחה. עם הזמן הכוונות שלנו באימון עשויות להשתנות וזה טוב.

ד. השתרשות

השתרשות היא החיבור של הגוף לקרקע, כפות הידיים/רגליים, עצמות הישיבה, המרפקים או כל איבר הבא במגע עם הקרקע, אנחנו מחפשים כבדות ושקיעה אל תוך הקרקע, כזו התאפשר התרוממות קלה, התארכות נכונה ולא מאולצת, בסיס יציב. בתנוחת כלב למשל, נפעיל את כל כף היד וכך נוכל להתארך אל תוך הגב והרגליים, בעמידת מרפקים נשאיר את רוב המשקל במרפקים ומתוכם נתארך כלפי מעלה.

ה. חיבור

החיבור הוא תוצר של ההשתרשות, כאשר אנו משתרשים מטה נוכל להתרומם עוד מעלה, כדי לנוע קדימה נתבסס מאחור, כדי להתארך לימין נשקע אל השמאל, כשיש רק כיוון אחד אין חיבור.  למשל, בעמידת ידיים נדחוף מטה בכפות הידיים וע"י כך נוכל לצמוח עוד מעלה.

ו. נשימה

הנשימה מווסתת את האימון ונותנת קצב, נשתמש בנשימה כדי להיכנס לעומק התנוחות, בתנוחת כפיפה לפנים למשל נתארך עם השאיפה ועם נשימה נרפה,  בעמידות הפוכות למשל עם השאיפה נשתרש מטה ועם הנשיפה נאסוף את הבטן.  כשקשה ניקח שאיפה עמוקה ולא מהירה וכשמרגישים חוסר ריכוז אפשר לחזור להתבונן בנשימה. הנשימה מכתיבה קצב של תנועה, למשל- ידיים עולות בשאיפה ויורדות בנשיפה.

ז. התארכות והתרחבות

התארכות והתרחבות הן תוצר של חיבור,  השתרשות וכוונה, בשהייה בתנוחות נחפש את התארכות, הנשימה מרחיבה את הגב וכך הגוף מאוורר מבפנים.  הקפדה על עקרון זה משפרת את היציבה הכללית ומותירה אותנו רעננים אחרי אימון.

 

ביסים