מרכז חוגים כרכור

 חוגי אחר הצהריים

 

מרכז החוגים ברחוב אלומות בפרדס חנה כרכור פתוח למגוון רחב של חוגים לגילאים שונים. באופן כללי החוגים הם קטנים ואינטימיים יחסית, עד 6 משתתפים בקבוצה.

*משך כל חוג הוא 45 דקות, להורים-מומלץ להגיע חמש דקות לפני תחילת החוג ולחזור חמש דקות לפני סוף החוג כדי להיות נוכחים בשיחת סיכום.

בימי החורף הקרים והגשומים ניכנס לקליניקה לעבודה על תכני החוג אך ברוב ימי השנה החוג מתבצע בחצר עם דשא סינטטי רחב ידיים, רשת צל ומתקנים ייחודיים.

פרוט חוגים:

 

*לחיצה על הכיתוב הכחול תקשר אותכם לדף המבוקש לקריאה נוספת וצפייה בתמונות.

 

1- חוג ספורט קרקסי

מיועד לילדי הגן ובית ספר יסודי, בחוג נשלב לימוד מיומנויות ספורט עם מיומנויות בסיסיות של ג'אגלינג עם כלי שונים. חוג זה הוא חוג דומה לחוג הבוקר בו אני מלמד בגני ילדים בפרדס חנה כרכור בשעות הבוקר, העבודה עם הילדים משלב חשיפה לכלי הג'אגלינג וליממוד בסיסי על כל אביזר (כדורי ג'אגלינג וקופצים, מקל פרח, פויזים, חישוקים, קופסאות הליכה, מקפיצי כדורים, בלונים, מטפחות ועוד) בשילוב משחקי חברה כמו תופסת ומשחק הליכות של חיות, במהלך השנה יש כמה אלמנטים שחוזרים על עצמם כמעט בכל שיעור על מנת לייצר עקומת לימוד הדרגתית של משימה מורכבת, המשימות הן קפיצה בחבל (ששניים מסובבים והילד קופץ באמצע) ומסלול (המסלול משתנה ונהיה מאתגר יותר ויותר במהלך השנה).

2- חוג ספורט אתגרי

החוג מיועד לילדי הגן וגילאי א'-ג', בחוג הילדים לומדים מיומנויות ספורט כמו קפיצות שונות, טיפוס, מעבר מסלול מורכב, משחקי חברה ואתגרים נוספים, בחוג ניתן דגש על חוויות הצלחה והעצמת הילד. במהלך החוג נשתמש במתקני הספורט הקיימים בחצר הקליניקה (טרזן, סולם, נדנדות, מדרגות, קורות להליכה, חבל עבה ללימוד הליכת זיקית, סולם קפיצות ועוד מיני מכשירי ספורט כיפיים לילדים) החוג הוא כל הכיף שילדים אוהבים ומאוד מפתח אותם מבחינה מוטורית, חברתית ורגשית.

*חשוב מאוד לדעתי לפתח אצל ילדי הגן וביה"ס הצעיר את התחום הספורטיבי, ילדים מודדים עצמם ביחס לחברה הרבה דרך תנועה וילד שמפותח בתחום יהיה לו יותר קל מבחינה חברתית וגם הביטחון העצמי שלו לרוב יהיה טוב בכל תחומי החיים. בהמשך חייו יוכל הילד ללכת לחוג מקצועי יותר (כדורגל, כדורסל, ריקוד, אמנויות לחימה וכו') ובזכות חוג הספורט האתגרי יהיה לו יותר קל להתמודד עם אתגרים ולהתבלט לטובה. 

3- חוג ספורט טיפולי

חוג זה מיועד לילדים עם צורך או צרכים מיוחדים, למשל: השמנה, סרבול מוטורי, בעיות ביטחון עצמי וחרדות, חוסר רצון לנוע ועוד.

ספורט טיפולי משתמש בספורט כדרך להעצמת הילד, מטרות החוג הן לספק לילד חוויות הצלחה, תחושת מסוגלות, ביטחון עצמי ביכולת שלו ללמוד מיומנויות חדשות וגם שיפור הכושר הכללי (קורדינציה, סבולת, כוח וגמישות).

*חוג כזה מוסמך ללמד רק בוגר ספורט טיפולי בוינגייט, קורס המסמיך את המורה/מטפל להתמודד עם קשיים רגשיים ולהשתמש בספורט ככלי להשגת מטרות רגשיות וחברתיות. המפגשים האלו מיועדים לקבוצות קטנות של עד ארבעה ילדים ולכן הוא חוג מעט יקר יותר, היחס האישי חשוב מאוד בעבודה טיפולית על ילדים.

4- חוג ג'אגלינג וקרקס

במפגשים אלו השאיפה היא לחשוף את הילדים למגוון כלי הג'אגלינג ולעודד אותם תוך הכוונה והדרכה להשתפר בתחום מסוים (למשל איזון על רולה בולה ולימוד קלאבים), החוג מתנהל בצורה של חצי שיעור חימום ולימוד ממוקד של אביזר מסוים ואז זמן לימוד עצמי של הילדים - כל ילד באביזר שהוא בוחר להתמקצע בו.

חוג זה מיועד לילדים מגילאי 10 ומעלה, ילדים שבוחרים ללמוד ולהעמיק אל תוך עולם הקרקס, כמעט כל כלי הג'אגלינג נמצאים לרשותם של הילדים (גם אביזרים מיוחדים כמו רולה-בולה, סולם, חד-אופן, גליל וכמובן כלי הג'אגלינג המוכרים) אני ממליץ לילדים בחוג שבחרו כלי ללמוד ולהעמיק בו לרכוש אותו שיהיה להם אותו בבית וגם בבית הספר על מנת שיוכלו לקבל משימות לימוד להמשך השבוע וככה יוכלו הילדים ללמוד בקצב גבוה מאוד והחוג הופך להיות רק כלי מכווין ועיקר העבודה נעשית במהלך השבוע בשעות הפנויות.

5- התעמלות בונה עצם לגיל המבוגר

מפגשים אלו מתקיימים בשעות הבוקר ומיועדים לגילאים מבוגרים ולאנשים שבוחרים באימון מתון, סגנון האימון נא בין יוגה לתנועה עם הכוונה לצרכים של חברי הקבוצה.

נשלב באימונים עבודה על מזרן יוגה, עבודה על כיסא וגם תחנות בחצר, האימון הוא בעצם פיזיותרפיה לכל הגוף ומשמש כתרופת מנע למחלות ובעיות גופניות שונות, הלימוד והתרגול באימון תומך מאוד גם בשמירה על רעננות והתחדשות של המוח, מוכח כבר מעל לכל ספק שלימוד מיומנויות מוטוריות (כמו ג'אגלינג, תרגילי שיווי משקל, קליעה למטרה ועוד) משפיעות לטובה על יצירת קישורים חדשים של הנירונים במוח ומעכבים דמנציה. 

 

 

 

 

 

 


 

 

ביסים